Menu

در لیگ شبیه سازی فوتبال دوبعدی، دو تیم متشکل از ۱۱ بازیکن مجازی در یک محیط شبیه سازی شده با یکدیگر بازی می کنند. تلاش شده است که در این محیط شبیه سازی شده، بسیاری از اعمال و حسگرهای روبات های واقعی و شرایط واقعی بازی شبیه سازی شود.

هر بازیکن مجازی به طور مجزا از بازیکن های دیگر، اطلاعاتی را برای سرور شبیه ساز ارسال و از آن دریافت می کند. اطلاعاتی که هر بازیکن دریافت می کند شامل اطلاعات محیطی برای آن بازیکن مانند فاصله ی بازیکن تا نقاط مختلف زمین و مکان نسبی توپ نسبت به بازیکن است. همچنین هر بازیکن اطلاعاتی مانند چگونه حرکت کردن و چگونه شوت زدن را برای سرور شبیه ساز می فرستد. اطلاعاتی که بازیکن ها دریافت می کنند، دارای خطا هستند.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی لیګ​ مراجعه کنید.

 

قوانین

قوانین لیگ شبیه‌سازی دوبعدی فوتبال مسابقات آزاد ایران - ۲۰۱۷

 

۱. هر فرد می‌باید تنها در یک تیم عضویت داشته باشد. بنابراین حضور عضو یک تیم در تیم‌های دیگر با سمت سرپرست، عضو، استاد راهنما یا هر عنوان دیگری امکان‌پذیر نیست.

۲. استفادهٔ تیم‌ها از سورس‌کد‌هایی که قبل از شروع سال ۲۰۱​۷ به صورت عمومی منتشر شده‌اند بلامانع می‌باشد با این شرط که تغییرات موثری روی آن ایجاد کرده باشند.

۳. وجود اشتراک مشهود در میان کد تیم‌های شرکت‌کننده منجر به Disqualify شدن تمام تیم‌های استفاده‌کننده از آن خواهد شد. منظور از اشتراک کد، کدهایی است که به طور عمومی منتشر نشده باشند.

۴. در صورت Disqualify شدن تیم‌ها در مرحلهٔ تایید صلاحیت و یا همزمان با برگزاری مسابقات، اعضای تیم به مدت یک سال از شرکت در مسابقات آزاد ایران محروم خواهند شد.

در طول مسابقات، قوانین، شکل کلی سیاست‌گذاری را مشخص کرده و حق کمیتهٔ فنی برای اعمال نظر تحت هرگونه شرایط پیش‌بینی‌نشده و خاص محفوظ می‌باشد.

 

 

مدارک مورد نیاز:

 

۱. گزارشِ فنی یا TDP، که عبارتست از یک مقالهٔ حداکثر ده-صفحه‌ای شامل توضیحات فنی در رابطه با ایده‌های پیاده‌سازی‌شده در سورس‌کد تیم توسط اعضای آن و همچنین برنامه‌های آینده‌.

 a. گزارشِ فنی مهم‌ترین مرجع قضاوت کمیتهٔ فنی برای تایید صلاحیت شرکت تیم‌ها در مسابقات خواهد بود، بنابراین تیم‌ها باید مهم‌ترین ایده‌های پیاده‌سازی‌شده توسط خودشان را در آن معرفی کنند.

 b. نام کامل اعضای تیم باید در صفحه‌ٔ نخست گزارشِ فنی درج شده باشد. نام‌های درج‌شده نهایی محسوب شده و اضافه‌کردن یا جابه‌جایی اعضا بعد از تایید صلاحیت به Disqualify شدن تیم منتج خواهد شد.

 c. گزارشِ فنی می‌تواند به زبان فارسی یا انگلیسی نوشته شود.

 

۲. فایل‌های لاگ مربوط به بازی تیم، شامل صحنه‌هایی که می‌توانند تصدیق‌کنندهٔ پیاده‌سازی ایده‌های معرفی‌شده در گزارشِ فنی باشند.

 a. حداقل یک و حداکثر پنج فایل می‌توانند تحویل داده شوند.

 b. یک پیوست متنی شامل توضیحات مربوط به فایل‌های لاگ نیز باید همراه آن‌ها به کمیتهٔ فنی تحویل داده شود.

 

۳. یک فایل آرشیو از فایل‌های اجرایی تیم، شامل:

 a. فایل‌های باینری که به صورت ایستا (static) کامپایل شده‌اند.

 b. اسکریپت‌های start و kill برای اجرای کامل تیم.

 c. تمام فایل‌های تنظیمات و … که فایل‌های باینری در زمان اجرا به آن‌ها وابسته‌اند.

 d. یک فایل آرشیو از آخرین سورس‌کد پیاده‌سازی‌شدهٔ تیم که ایده‌های توضیح‌داده‌شده در گزارشِ فنی در آن پیاده‌سازی‌ شده باشد.

 

 

هر تیم باید حداکثر تا تاریخ مشخص‌شده در صفحهٔ لیگ در سایت ایران‌اپن، ای-میلی با موضوع "Qualification Materials - TEAMNAME" برای کمیتهٔ فنی به آدرس soccersim2d@gmail.com ارسال نماید و موارد خواسته‌شده در بالا را به آن پیوست کند. همهٔ مدارک باید در قالب یک ای-میل فرستاده شود. تیم‌هایی که به صورت پراکنده مدارک خود را فرستاده باشند، بررسی نخواهند شد. بدیهی است در صورت نبود هر یک از مدارک مورد نیاز، صلاحیت تیم برای شرکت در مسابقات تایید نخواهد شد.

توجه داشته باشید که قوانین ممکن است به‌وزرسانی شوند. جهت اطلاع از به‌روزرسانی‌ها به طور منظم به سایت مراجعه کنید. بعد از ارسال مدارک ذکرشده، ای-میلی مبنی بر تایید شروع بررسی آنها دریافت خواهید کرد. اگر ظرف ۷۲ ساعت این ای-میل را دریافت نکردید، موضوع را با کمیتهٔ فنی در میان بگذارید.

تیم‌ها تا ۱۵ام بهمن فرصت دارند تا مدارک خود را بفرستند. 

  

هرگونه سوال و نظری را با ایمیل soccersim2d@gmail.com در میان بگذارید.

 

کمیته فنی


سرپرست کمیته فنی:

          اسلام ناظمی، دانشگاه شهید بهشتی، ایران

اعضا کمیته فنی:

          پوریا کاویانی، دانشگاه صنعتی شریف، تهران

          سینا سحرخیز، دانشگاه تهران، ایران

          نادر زارع، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین توسی،​ تهران

          مصطفی صیاحی، ​​دانشگاه فردوسی مشهد، ایران

          امیرعباس پاشایی، دانشگاه شهید بهشتی، ایران

          سید عماد محمدی، دانشگاه تهران، ایران​​

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Nexus2D Mahdi Abolfazli Esfahani Ferdowsi University of Mashhad Iran
2 Mars2017 Mehdi Torshani Arman Afzar Iran
3 Apollo2D ZhiWei Liang Nanjing University Of Posts and Telecommunications China
4 Artemis Seyed Rahim Jebreili Islamic Azad university of Mashhad Iran
5 Golden_Hat Mohammad Sadegh Foroughi Research center of district 9 Iran
6 Cyrus Ali Najimi Khajeh Nasir Toosi University of Technology, Sharif University of Technology, Atomic Energy H.School Iran
7 Armistice Faraz AghaAkbari پژوهش سرای رازی Iran
8 RCMasterZ Mohsen Sadeghipour Ziziphus Group Iran
9 Persian Gulf Ehsan Asali Hiva Research Foundation Iran
10 Miracle2017 Fan Wang Hefei Normal University China
11 talash2017 pooya taleb talash high school Iran
12 MT2017 Shengbing Chen Hefei University China
13 LegenDary Reza Maanijou Guilan University - Shahid beheshti University Iran
14 Razi Morteza Noohpisheh پژوهش سرای دانش آموزی رازی ناحیه 2 شیراز Iran
15 paydar shaghayegh malekpour nezammafi highschool-nedaye reyhane highschool-etrat highschool Iran
16 STRT Sina Fallah Salam Tajrish HighSchool Iran
17 crysis Farbod Karimi AE H.school Iran
18 Sepidrood Nima Nozari Shahre Houshmande Shomal Company Iran
19 BUZZ parham kazemi University of Isfahan Iran
20 CmorQ Amir Masoud Mostofinejad University of Isfahan Iran
21 PIXEL 2017 Seyed Shahabeddin Nabavi دبیرستان غیر انتفاعی پسرانه خاتم Iran

تیم های پیش ثبت نام شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Allameh Tabatabaei Naser Abbas Haghighat Allameh Tabatabaei Univercity Iran
2 Nexus2D Mahdi Abolfazli Esfahani Ferdowsi University of Mashhad Iran
3 Mars2017 Mehdi Torshani Arman Afzar Iran
4 Apollo2D ZhiWei Liang Nanjing University Of Posts and Telecommunications China
5 KavehRS-2d کاوه رضائی شیراز Independent Iran
6 Ziziphus2017 محسن صادقی پور Ziziphus Group Iran
7 Artemis Seyed Rahim Jebreili Islamic Azad university of Mashhad Iran
8 Golden_Hat Mohammad Sadegh Foroughi Research center of district 9 Iran
9 Cyrus Ali Najimi Khajeh Nasir Toosi University of Technology, Sharif University of Technology, Atomic Energy H.School Iran
10 Armistice Faraz AghaAkbari پژوهش سرای رازی Iran
11 IAUB sajad akbarpoor دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر Iran
12 RCMasterZ Mohsen Sadeghipour Ziziphus Group Iran
13 Persian Gulf Ehsan Asali Hiva Research Foundation Iran
14 Miracle2017 Fan Wang Hefei Normal University China
15 Zillan Mohamed Zanganeh Free Iran
16 talash2017 pooya taleb talash high school Iran
17 MT2017 Shengbing Chen Hefei University China
18 LegenDary Reza Maanijou Guilan University - Shahid beheshti University Iran
19 Razi Morteza Noohpisheh پژوهش سرای دانش آموزی رازی ناحیه 2 شیراز Iran
20 paydar shaghayegh malekpour nezammafi highschool-nedaye reyhane highschool-etrat highschool Iran
21 STRT Sina Fallah Salam Tajrish HighSchool Iran
22 crysis Farbod Karimi AE H.school Iran
23 Sepidrood Nima Nozari Shahre Houshmande Shomal Company Iran
24 BUZZ parham kazemi University of Isfahan Iran
25 CmorQ Amir Masoud Mostofinejad University of Isfahan Iran
26 PIXEL 2017 Seyed Shahabeddin Nabavi دبیرستان غیر انتفاعی پسرانه خاتم Iran
27 Sorena Majid Amani Sorena Robotic Group Iran
28 enigma-2.0 Nima Yazdanmehr University of Tehran Iran
29 Riton zeynab roshan nezhad motlagh independent Iran
30 Hermes Mohammadreza Javan Allamehelli Highschool Iran

نتایج

Day 1
Day 2
Day 3