Menu

اولین بار لیگ شبیه‌سازی سه بعدی در سال ۲۰۰۴ به عنوان یکی از مسابقات شبیه‌سازی فوتبال در روبوکاپ برگزار شد. پیش از آن، شبیه‌سازی فوتبال شامل مسابقه‌های دو بعدی و مربی(و ارائه ابزارهای گرافیکی) بود. تیم‌های شبیه‌سازی دو بعدی به سطوح بالای تصمیم‌گیری می‌پردازند که استفاده از آن‌ها در روبوت‌های فوتبالیست با محدودیت‌های سخت‌افزاری به راحتی امکان‌پذیر نیست. شبیه‌سازی سه بعدی با هدف نزدیک کردن این دو به هم پدید آمده است.

در نسخه‌ی حاضر شبیه‌ساز سه بعدی هر تیم شامل ۱۱ روبات شبیه‌سازی شده می‌باشد. این روبوت‌ها مدل شبیه‌سازی شده‌ی روبوت‌های نائو هستند. شبیه‌ساز فیزیکی قوانین فیزیکی مانند شبیه‌سازی مفاصل، وزن و اصطکاک را شبیه‌سازی می‌کند. هر تیم شبیه‌سازی فوتبال شامل یک مجموعه چند عامله از بازیکنان است که به‌طور مستقل تصمیم‌گیری می‌کنند.

قوانین

قوانین تایید صلاحیت

مهلت ارسال موارد: ۱۲ بهمن

 

لاگ بازی‌ها: http://ftp.iranopen.ir/Soccer3D/

رئیس کمیته‌ی فنی:

هدایت وطن‌خواه، ایران

 

اعضای کمیته‌ی فنی:

آرمین ایلدرمی، دانشگاه فردوسی مشهد، ایران

مهدی همدرسی، دانشگاه شهید بهشتی، ایران

محمد رازقی، دانشگاه صنعتی شریف، ایران

پگاه معتکفی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، ایران

جدول زمان بندی

Farvardin 16th
April 5th
15:00 – 15:30 Team leaders meeting


15:40 – 17:45 Upload + Test for seeding round


18:00 – 19:30 Seeding round



Farvardin 17th
April 6th
08:00 – 09:45 Upload + Test for round 1


10:00 – 11:30 Round 1


12:00 – 13:45 Upload + Test for challenges


14:00 – 16:00 Challenges


16:00 – 18:00 Presentation


18:00 – 18:45 Upload + Test for round 2


19:00 – 19:45 Round 2



Farvardin 18th
April 7th
08:00 – 09:45 Upload + Test for semi-finals


10:00 – 10:30 Semi-Finals


11:00 – 13:00 Demos


13:00 – 13:45 Upload + Test for finals


14:00 – 14:30 Finals

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Nexus3D Mahdi Abolfazli Esfahani Ferdowsi University of Mashhad Iran
2 KylinSky3D Tefeng An Hohai University Wentian College China
3 UT Austin Villa Patrick MacAlpine University of Texas at Austin United States
4 Apollo3D Zhiwei Liang Nanjing University Of Posts and Telecommunications China
5 Cyclone3D Farzad Jafari Shahid Beheshti University Iran
6 AIUT3D Maziar Palhang Isfahan University of Technology Iran
7 Sainty3D rongyi he Hohai University China
8 Miracle3D Fan Wang Heifei Normal University China

تیم های پیش ثبت نام کننده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Nexus3D Mahdi Abolfazli Esfahani Ferdowsi University of Mashhad Iran
2 KylinSky3D Tefeng An Hohai University Wentian College China
3 UT Austin Villa Patrick MacAlpine University of Texas at Austin United States
4 Apollo3D Zhiwei Liang Nanjing University Of Posts and Telecommunications China
5 Cyclone3D Farzad Jafari Shahid Beheshti University Iran
6 KavehRS-2d کاوه رضائی شیراز Independent Iran
7 IAUM Seyed Ali Tabatabaeifar Islamic Azad University of Mashhad Iran
8 BehRobot Ali Ahmadi Isfahan Azad University Iran
9 AIUT3D Maziar Palhang Isfahan University of Technology Iran
10 Sainty3D rongyi he Hohai University China
11 Miracle3D Fan Wang Heifei Normal University China

نتایج

Day 1
Seeding Round









Group A










Cyclone3D Miracle3D UTAustinVilla3D Apollo3D
Score Goal Diff Rank
Cyclone3D
0 – 2 0 – 8 0 – 7
0 -17 4
Miracle3D 2 – 0
0 – 10 0 – 7
3 -15 3
UTAustinVilla3D 8 – 0 10 – 0
4 – 0
9 22 1
Apollo3D 7 – 0 7 – 0 0 – 4

6 10 2









Group B










AIUT3D Sainty3D KylinSky3D Nexus3D
Score Goal Diff Rank
AIUT3D
0 – 0 2 – 0 4 – 1
7 5 1
Sainty3D 0 – 0
1 – 0 2 – 0
7 3 2
KylinSky3D 0 – 2 0 – 1
2 – 0
3 -1 3
Nexus3D 1 – 4 0 – 2 0 – 2

0 -7 4
Day 2
Round 1









Group A










UTAustinVilla3D Sainty3D Miracle3D Nexus3D
Score Goal Diff Rank
UTAustinVilla3D
7 – 0 8 – 0 4 – 0
9 19 1
Sainty3D 0 – 7
2 – 0 1 – 0
6 -4 2
Miracle3D 0 – 8 0 – 2
0 – 0
1 -10 4
Nexus3D 0 – 4 0 – 1 0 – 0

1 -5 3









Group B










AIUT3D Apollo3D KylinSky3D Cyclone3D
Score Goal Diff Rank
AIUT3D
0-1 2-0 7-0
6 8 2
Apollo3D 1-0
4-0 9-0
9 14 1
KylinSky3D 0-2 0-4
4-0
3 -2 3
Cyclone3D 0-7 0-9 0-4

0 -20 4

 

 

Goalie Challenge
Team Shots Goals Rank
Cyclone3D 10 7 3
AIUT3D 10 9 4
UTAustinVilla3D 10 6 1
Nexus3D 10 6 1

 

 

Run Challenge
Team Score Kicks Falls Speed Off Ground One Leg Two Leg Rank
UTAustinVilla3D 1.859 5 0 1.359 0.5 0.5 0 1
Cyclone3D 0.646 5 0 0.56 0.086 0.861 0.053 3
Nexus3D 1.051 5 0 0.786 0.265 0.699 0.035 2

 

 

Round 2








Group A









UTAustinVilla3D AIUT3D Nexus3D
Score Goal Diff Rank
UTAustinVilla3D
5 – 0 4 – 0
6 9 1
AIUT3D 0 – 5

1 – 0
3 -6 2
Nexus3D 0 – 4 0 – 1

0 -5 3








Group B









Apollo3D Sainty3D Kylinsky3D
Score Goal Diff Rank
Apollo3D
5 – 1 5 – 1
6 8 1
Sainty3D 1 – 5
1 – 0
3 -3 2
Kylinsky3D 1 – 5 0 – 1

0 -5 3

Day 3
Semi Finals



First Match
UTAustinVilla3D 6 – 0 Sainty3D






Second Match
Apollo3D 5 – 0 AIUT3D

 

 

Finals (14:00 – 14:30)



First Match (For the third position)
Sainty3D 1 - 3
AIUT3D






Second Match (For the champion position)
UTAustinVilla3D 6 - 0
Apollo3D