Menu

بسمه تعالی

لیگ ربات های امدادگر واقعی، با هدف ایجاد امکان استفاده عملیاتی از ربات های متحرک در عملیات نجات برگزار می شود. در این لیگ، ربات ها وظیفه دارند در یک محیط شبیه سازی شده از آوار و در یک محیط صعب العبور، به دنبال یافتن مصدومین باشند. مصدومین نیز با علائمی همچون دما، صدا، شکل ظاهری انسان و گاز دی اکسید کربن که در بازدم انسان وجود دارد  شبیه سازی شده اند و ربات می تواند با استفاده از حسگرهای خود این علائم را جستجو و شناسایی کند ومصدومین را کشف نماید. برخی ربات های امدادگر، عملیات جستجو و کشف مصدوم را بصورت تمام خودکار انجام می دهند و برخی از ربات ها این عملیات را به کمک هدایتگر انسانی که ربات را از راه دور بصورت بی سیم هدایت می کند انجام می دهند. مسابقات این لیگ تلاش می کند دانش رباتیک در این زمینه را هرساله گسترش دهد و در نهایت ربات هایی ساخته شودند که نقش موثری در نجات انسان ها در حوادث داشته باشند.

قوانین

مسابقات لیگ ربات امدادگر، بر اساس آخرین قوانین لیگ ربات های امدادگر فدراسیون جهانی ربوکاپ که در لینک زیر موجود است برگزار خواهد شد. کمیته فنی لیگ، به شرکت کنندگان عزیز توصیه می کند، قوانین را بطور کامل ودقیق مطالعه نمایند. همچنین به دلیل تغییرات احتمالی در قوانین، توصیه اکید می کنیم به این صفحه و لینک اشاره شده بطور مرتب مراجعه کنید تا در جریان آخرین تغییرات قوانین قرار بگیرید.

http://wiki.robocup.org/Robot_League

جهت ارتباط با کمیته فنی لیگ، با آدرس ایمیل زیر مکاتبه فرمایید:

rescuerobot@iranopen.ir

برای آگاهی از مباحث مطروحه در زمینه قوانین، می توانید به کانال لیگ ربات های امدادگر در تلگرام به آدرس زیر بپیوندید: 

https://t.me/IO2016rrl

سرپرست لیگ:

دکتر فرشید نجفی

 

 اعضای کمیته فنی:

  • بهزاد پیکری
  • محمدرضا جنابزاده
  • جعفر چگینی (عضو کمیته برگزاری فدراسیون جهانی ربوکاپ در لیگ ربات امدادگر واقعی)
  • علیرضا حاجی محمد حسینی
  • سهیل حبیبیان
  • مهدی دادور (عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی ربوکاپ در لیگ ربات امدادگر واقعی)
  • امیرحسین سلطان زاده
  • سید محمد ماوایی
  • سید علی محمد منصوری طزنجی
  • محد هادی یوسفی

اعضای کمیته اجرایی:

  • الهام ایروانی
  • معین مهدی خانی

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 IRSE Ashkan Safavi Sohi Islamic Azad University of South Tehran Branch Iran
2 ROBIT Yu Seob Shin Kwangwoon University South Korea
3 KN2C Mohammad Sina Allahkaram K.N.toosi university of technology Iran
4 YRA MohammadReza Jenabzadeh دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد Iran
5 VRU Rahman Alizadeh Vali-e-Asr University of Rafsanjan Iran
6 MRL Mehdi Dadvar Qazvin Islamic Azad University Iran
7 SRC Larissa Khodadadi دانشگاه آزاد تبریز Iran
8 Pasargad (AUT) Amir Mostafavi Amirkabir University Of Technology Iran
9 D M L payam porkar rezvayie دانشگاه آزاد دماوند Iran
10 AriAnA Ali Taghavi Rashidi Zadeh Islamic Azad University Central Tehran Branch Iran

تیم های پیش ثبت نام شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 A-Team Hojjat Abedie Free Iran
2 R2Lab Milad Mousavi Kia Islamic Azad University of West Tehran Branch Iran
3 EMC+ sasan jahangiripashaki sama technical & vocational training college Iran
4 Pasargad Mohammad Hosseine Yazdi Amirkabir University Of Technology Iran
5 IRSE Ashkan Safavi Sohi Islamic Azad University of South Tehran Branch Iran
6 VANDAD Hadi Pouransari Shorije Khosar Sanat Sarve Co. Iran
7 DML Iman Esfandiyar Damavand Islamic Azad University Iran
8 mpr hafez dadgar دانشگاه پیام نور Iran
9 ROBIT Yu Seob Shin Kwangwoon University South Korea
10 KN2C Mohammad Sina Allahkaram K.N.toosi university of technology Iran
11 YRA MohammadReza Jenabzadeh دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد Iran
12 VRU Rahman Alizadeh Vali-e-Asr University of Rafsanjan Iran
13 MRL Mehdi Dadvar Qazvin Islamic Azad University Iran
14 SRC Larissa Khodadadi دانشگاه آزاد تبریز Iran
15 Pasargad (AUT) Amir Mostafavi Amirkabir University Of Technology Iran
16 D M L payam porkar rezvayie دانشگاه آزاد دماوند Iran
17 robofhelestin fhelestin fhelestin سپاه پاسداران Iran
18 AriAnA Ali Taghavi Rashidi Zadeh Islamic Azad University Central Tehran Branch Iran

نتایج

Day 1
Day 2
Day 3